Arizona nepoužíva agresívne zásahy v rámci politiky COVID-19

Arizona nepoužíva agresívne zásahy v rámci politiky COVID-19

Nie je to tak, že zložíme ventilátor a oni môžu jednoducho vyskočiť z postele a ísť domov."

Tu sú kľúčové faktory, ktoré by ste mali vedieť o náraste prípadov v Arizone:

Ľudia vo veku 20 až 44 rokov vedú k nárastu prípadov

Vo videu zverejnenom vo štvrtok riaditeľka arizonského ministerstva zdravotníctva Dr. Cara Christová uviedla, že ľudia vo vekovej skupine 20 až 44 rokov tvoria takmer 50 % nových prípadov hlásených v Arizone za posledný mesiac.

"V rámci tejto vekovej skupiny ľudia vo vysokoškolskom veku zaznamenávajú najvyšší počet prípadov," povedala, ale dodala, že počty prípadov sú zvýšené vo všetkých vekových skupinách.

PRE ODBERATEĽOV: „Toľko smrti“: Liečba najchorľavejších pacientov s COVID-19

Malé domáce stretnutia, stretnutia vysokoškolákov a jednotlivcov, ktorí sa zhromažďujú na verejných priestranstvách, spôsobujú prenos, uviedla vo videu.

Prevažná väčšina ľudí, ktorí sa nakazia vírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje COVID-19, nie je vážne chorá. Keď sa však vírus rozšíri komunitou, môže skončiť infikovaním tých, ktorí nie sú schopní bojovať s chorobou, vrátane ľudí podstupujúcich liečbu rakoviny, pacientov po transplantácii s oslabeným imunitným systémom a starších ľudí.

Zimní návštevníci z ťažko zasiahnutých štátov by si vírus mohli priniesť so sebou

USA za posledné dva dni zaznamenali viac ako 100 000 nových prípadov denne prvýkrát od začiatku pandémie. Medzi horúce miesta pre tieto nové infekcie patria Severná Dakota, Južná Dakota a Wisconsin – všetky štáty s dôchodcami, ktorí bežne mieria na zimu do Arizony.

Christová v piatok pre The Arizona Republic povedala, že očakáva, že obyvatelia z týchto štátov a ďalší prídu do Arizony v najbližších mesiacoch.

„Veríme, že niektorí ešte budú… Nezaznamenávame rovnaký výrazný nárast ako v iných štátoch, najmä na severe, severovýchode a stredozápade,“ povedala.

"Možno sa na to pozerajú ako na cestu na miesto, ktoré nemá až taký prenos."

Odporúča tým zimným návštevníkom karanténu doma počas prvých 14 dní predtým, ako vyjdú na verejnosť, a uviedla, že ministerstvo spolupracuje so štátnymi úradníkmi v oblasti cestovného ruchu, aby túto správu dostali von.

„Ak tu budú dlhší čas, pre ich bezpečnosť a bezpečnosť Arizočanov by sme im odporučili, aby skúsili zostať doma, pretože tam budú počas prvých 14 dní najbezpečnejšie,“ povedala. povedal. "Je to odporúčanie, nie je to požiadavka."

Veľa zimných návštevníkov je aj tak vysoko rizikových, takže je pre nich bezpečnejšie zostať doma, vyhýbať sa veľkým skupinám a uistiť sa, že akékoľvek aktivity s ostatnými sú vonku, povedala. Povedala tiež, že pre zimných návštevníkov je mimoriadne dôležité, aby sa ubezpečili, že dostanú očkovanie proti chrípke.

Arizona nepoužíva agresívne zásahy v rámci politiky COVID-19

Arizona nemá univerzálny celoštátny mandát na maskovanie ani prísne požiadavky pre prichádzajúcich cestujúcich niektorých iných štátov.

Napríklad štát New York má cestovné požiadavky pre návštevníkov zo zahraničia vrátane testu na COVID-19 do troch dní. Na webovej stránke štátu sa uvádza, že na letiskách v celom štáte má tímy presadzovania práva a žiada návštevníkov, aby vyplnili formulár pre cestovateľov ministerstva zdravotníctva štátu New York.

Cestujúcim, ktorí opustia letisko bez vyplnenia formulára, bude udelená pokuta 10 000 USD a môžu byť predvedení na vypočutie a nariadené dokončenie povinnej karantény, uvádza štátna webová stránka a dodáva, že cestujúci, ktorí idú do New Yorku inými dopravnými prostriedkami vrátane vlakov. a autá, musíte vyplniť formulár online.

Všetci návštevníci, ktorí vstupujú do Massachusetts, vrátane vracajúcich sa obyvateľov, ktorí nespĺňajú výnimku, sú povinní pred príchodom vyplniť cestovný formulár, pokiaľ neprichádzajú na návštevu z určeného štátu s nižším rizikom.

Musia byť tiež v 14-dňovej karanténe alebo musia mať negatívny výsledok testu na COVID-19, ktorý bol podaný do 72 hodín pred príchodom do Massachusetts. Nedodržanie môže mať za následok pokutu 500 dolárov za deň, uvádza webová stránka štátu .

Tridsaťtri štátov a District of Columbia majú celoštátne maskovacie mandáty, vrátane Kalifornie, Colorada a Nevady, hovorí AARP . Arizona umožňuje miestnym jurisdikciám vytvoriť si vlastné požiadavky na masky, ale zastavila sa na celoštátnej politike.

Inštitút pre zdravotnícke metriky a hodnotenie Washingtonskej univerzity odhaduje , že Arizona bude mať do 1. februára podľa súčasných politík 9 151 úmrtí na COVID-19. Ak by mal štát univerzálny mandát na masky, do 1. februára by bolo 8 006 úmrtí, predpovedala IHME v piatok.

Zdravotníci vyvinuli programy podpory COVID-19

Lekárska asociácia v Arizone nedávno spustila program na podporu rovesníkov lekárov, v rámci ktorého môžu lekári hovoriť s inými lekármi o stresových faktoroch, ktoré majú v práci.

Virtuálny doktorský salónik umožňuje lekárom podeliť sa o svoje obavy s niekým, kto rozumie každodennej námahe lekára, najmä https://slovakia.gluconol-website.com/ s pridaným emocionálnym stresom a ťažkosťami vyplývajúcimi z pandémie COVID-19, prezident asociácie Povedal Dr. Ross Goldberg.

"Nie je to psychiatria, je to priateľstvo, ktoré chápe, čo sa deje," povedal. "Vidím to ako jednu z tých pôsobivých, väčších vecí, ktoré môžeme urobiť, pretože to, o čom nehovoríme, je aspekt duševného zdravia… Keď vidíte takú významnú smrť, vyberá si svoju daň od kohokoľvek."

Ďalšou ťažkou úlohou pre lekárov je mať politikov a širokú verejnosť, ktorí neberú pandémiu vážne, povedal.

Asociácia sestier v Arizone vyvinula podporný program pre sestry, ktorý posiela textové správy tým, ktorí sa prihlásia. Formálny názov je RNConnect, ale neformálne je známy ako „psychologická prvá pomoc“.

Krista Perry je jednou z 3 000 sestier v celom štáte, ktoré sa zúčastnili dobrovoľného osemtýždňového programu, ktorý zahŕňal afirmácie a odkazy na zdroje.

"Jedným z problémov, ktoré sestry mali – a to bolo umocnené tým, že pracovali také bláznivé hodiny – sme išli domov z práce a boli sme jednoducho vyčerpaní," povedala.

"Nechcem volať na horúcu linku alebo si dohodnúť stretnutie s mojimi poskytovateľmi a hľadať starostlivosť. RNConnect vám poslal zdroje v malých stráviteľných kúskoch – napríklad jeden týždeň to bolo o cvičeniach hlbokého dýchania."

Kumulatívny účinok stráviteľných zdrojov duševného zdravia bol silnejší ako hľadanie tradičných služieb, povedala.

"Bola by som rada, keby tento program pokračoval. Je veľmi dôležité, aby sa zdroje priniesli ľuďom, ktorí sú v prvej línii," povedala.

"Teraz cítim, že sa bojím, že sa vrátime späť. Naše čísla COVID opäť nie sú príliš vysoké, ale práve teraz vidíme v našom zariadení hlásené úmrtia na COVID."

Je to naozaj ťažké. Je to ťažké pre rodiny a je naozaj ťažké byť tým človekom, ktorý tam v tom čase je; je to len náročné. Starostlivosť o týchto pacientov na konci života je veľmi náročná.“

Arizona má 9. najvyššiu úmrtnosť na COVID-19 v USA

Miera úmrtnosti na COVID-19 v Arizone bola k piatku 84 na 100 000 ľudí, podľa COVID Data Tracker Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, čo ju zaradilo na deviate miesto v krajine v rebríčku štátov, ktorý oddeľuje New York a štát New York. Americký priemer je 71 úmrtí na 100 000 ľudí, tvrdí CDC.

Za mestom New York, s 286 úmrtiami na 100 000 ľudí, CDC hlásilo najvyššiu úmrtnosť v New Jersey, Massachusetts, Connecticute, Louisiane, Rhode Island, Mississippi a District of Columbia.

Zdá sa, že malé zhromaždenia práve teraz vedú k šíreniu koronavírusu v Arizone, povedal Bessel a ďalší odborníci na zdravie.

"Nie sú to ľudia, s ktorými žijete každý deň, a vy sa rozhodujete ísť von na večeru alebo na piknik na dvore," povedal Bessel. "To je, keď pozvete svojich bratrancov alebo tetu a strýka, ktoré ste dlho nevideli."

To stavia Deň vďakyvzdania na „správne námestie do veľmi potenciálne ťažkého sviatku pre šírenie COVID“, povedala, a tiež je v rozpore s tým, koľko ľudí tradične oslavuje Deň vďakyvzdania.

"Pre mňa to trochu pripomína víkend Memorial Day a to, čo sa stalo po ňom," povedal Bessel.

Jedným z faktorov, v ktorých Arizona pracuje vo svoj prospech, je počasie.

Zatiaľ čo ľudia na východnom pobreží sa čoraz viac sťahujú do vnútorných priestorov kvôli nízkym teplotám, mnohí Arizončania sa začínajú sťahovať von, pretože naše trojciferné teplo mizne. Z tohto dôvodu bude pre ľudí jednoduchšie jesť vonku, čo predstavuje nižšie riziko ako pobyt vo vnútri.

CDC odporúča vyhnúť sa týmto vysoko rizikovým aktivitám okolo sviatku vďakyvzdania:

  • Ísť nakupovať do preplnených obchodov tesne pred Dňom vďakyvzdania, počas neho alebo po ňom
  • Účasť alebo byť divákom na preplnenom závode
  • Účasť na preplnených prehliadkach
  • Užívanie alkoholu alebo drog, ktoré môžu zatemniť úsudok a zvýšiť rizikové správanie
  • Účasť na veľkých vnútorných stretnutiach s ľuďmi mimo vašej domácnosti

Na vyrovnanie krivky ešte nie je neskoro

Nárast prípadov v Arizone je v súčasnosti skôr prírastkový ako exponenciálny, povedal Bessel, čo sa líši od začiatku júna, keď prípady stúpali rýchlejšie. Ešte je čas na vyrovnanie krivky.

Rich of Tucson Medical Center povedal: "Nemusí to takto pokračovať."

Goldberg z Arizonskej lekárskej asociácie uviedol, že ak by každý mal na sebe masku, dal sa zaočkovať proti chrípke a dodržiaval pravidlá sociálneho odstupu, krivka nových prípadov v Arizone by s väčšou pravdepodobnosťou klesala alebo sa sploštila, namiesto toho, aby stúpala.

Citoval nedávno zverejnenú štátnu štúdiu, ktorá ukázala, že prípady COVID-19 v Arizone klesli o 75 % po tom, čo väčšina miest a okresov v júni uzákonila požiadavky na masky.

"Všetci robíme to, čo musíme urobiť, aby sme udržali, ale ak sa vrátime späť, máme obavy zo stresu, ktorý na nás pôsobí," povedal Goldberg, ktorý je všeobecným chirurgom v Valleywise Health vo Phoenixe.

Na rozdiel od niektorých iných zdravotníkov Goldberg nekategorizuje to, čo sa práve teraz deje v Arizone, ako prudký nárast. Nazýva to „varovný zvon“, že všetci musíme dodržiavať preventívne pokyny.

„Myslím si, že ak budeme múdri a všetci sa zúčastnia, mohli by sme túto vec predbehnúť,“ povedal. "Noste masku, udržiavajte fyzický odstup, dajte sa očkovať proti chrípke. To všetko spolu pomáha."

K tomuto článku prispeli republikové reportérky Lily Altavena, Chelsea Curtis a Alison Steinbach.

Oslovte zdravotnú reportérku Stephanie Innes z úradu Úradníci v piatok požiadali dospelých mladších ako 40 rokov, aby konali zodpovedne a pomohli tak zabrániť šíreniu COVID-19.

Na prvom verejnom stretnutí Pracovnej skupiny Bieleho domu pre COVID-19 od konca apríla niekoľko predstaviteľov administratívy uviedlo, že rastúci počet prípadov v štátoch ako Florida, Texas a Arizona naznačuje, že mladší dospelí nedodržiavajú pokyny v oblasti verejného zdravia na zadržiavanie COVID. -19 ohnisko.

U zdravých mladých ľudí je menej pravdepodobné, že budú trpieť najhoršími príznakmi COVID-19, ale stále môžu nakaziť ostatných – čísla naznačujú, že každý, kto chytí vírus, nakazí aspoň jednu ďalšiu osobu, povedal Dr. Anthony Fauci, riaditeľ Národného inštitútu Alergie a infekčné choroby. A niektorí z týchto ľudí budú náchylní na dýchacie problémy, zlyhanie orgánov, nadmernú imunitnú reakciu a dokonca aj smrť na COVID-19, povedal.

"Ak sa nakazíte, nakazíte niekoho iného, ​​kto jednoznačne nakazí niekoho iného," povedal a hovoril priamo ľuďom mladším ako 40 rokov. "Potom nakoniec nakazíte niekoho, kto je zraniteľný – môže to byť niečí babička, starý otec." , strýko, ktorý je na chemoterapii, teta, ktorá je na ožarovaní, alebo dieťa, ktoré má leukémiu.“

Viac: VP Mike Pence nespomína masky ako spôsob, ako zastaviť šírenie COVID-19

Koronavírus na vzostupe: Texas a Florida zatvárajú priečku, pretože USA zaznamenali najvyšší počet nových prípadov

Ďalšie dva týždne: Dr. Anthony Fauci vysvetľuje, prečo sú USA v kritickom čase v boji proti COVID-19

Analýza USA TODAY: Prečo sú mladší ľudia faktorom nárastu prípadov koronavírusu

Fauci povedal, že nechce nikoho obviňovať, ale povedal, že "máte individuálnu zodpovednosť voči sebe, ale máte [aj] spoločenskú zodpovednosť." Na ukončenie tejto epidémie si ľudia musia uvedomiť, „že môžeme byť buď súčasťou riešenia, alebo súčasťou problému“.

Contents