Keto Light : Je nepravdepodobné, že by platitelia dali poskytovateľom voľnosť,“ povedal Dr.

Keto Light : Je nepravdepodobné, že by platitelia dali poskytovateľom voľnosť,“ povedal Dr.

Komen a advokátska skupina Americkej spoločnosti pre rakovinu – uvítali rozšírenie telehealth, pričom poznamenali, že technológia „môže a mala by byť použitá na zvýšenie prístupu pacientov k starostlivosti“.

Pandémia ohlásila „novú éru medicíny“: Tieto trendy telehealth tu pravdepodobne zostanú

Rozšírené prijatie telemedicíny nie je bez skeptikov. Dokonca aj priaznivci uznávajú, že sú potrebné záruky na predchádzanie podvodom, zachovanie kvality a zabezpečenie, aby revolúcia v oblasti digitálneho zdravia nezanechala za sebou pacientov s nízkymi príjmami a farebné komunity s horším prístupom k technológiám alebo neponechala niektorým iba virtuálne možnosti namiesto skutočných lekárov.

Niektorí sa obávajú, že telehealth, podobne ako predchádzajúce medicínske inovácie, sa môže stať ďalším fakturačným nástrojom, ktorý jednoducho zvyšuje náklady keto light official website, čo je strach umocnený stovkami miliónov dolárov, ktoré prúdia do rozvíjajúceho sa digitálneho zdravotníckeho priemyslu.

Snáď najspornejšou otázkou, ktorej čelia politici, poisťovne a nemocnice, je to, koľko stojí telehealth návšteva v systéme, ktorý už láme peniaze.

Amazon Care: Telehealth služba Amazonu sa toto leto rozšíri po celej krajine

https://chocolate-slim-official.top/sk/

Zatiaľ čo Medicare a ďalšie poisťovne podporili explóziu telehealth za posledný rok tým, že platili rovnaké sadzby ako za osobné návštevy, od mnohých sa očakáva, že budú tlačiť na nižšie ceny, keď sa skončí kríza verejného zdravia podľa federálnych predpisov. Lekári a nemocnice sa zároveň snažia udržať príjem.

"Platcovia pravdepodobne neposkytnú poskytovateľom voľnosť," povedal Dr. Hoangmai Pham, bývalý vysoký lekársky úradník keto light site gigantu zdravotného poistenia Anthem. Pham však poznamenal, že poisťovatelia by mohli odmeniť lekárov a nemocnice, ktoré prevezmú väčšiu zodpovednosť za celkové zdravie svojich pacientov, vyššími sadzbami za telehealth. "Je tu príležitosť," povedala.

Desiatky miliónov Američanov si nateraz zvykli stretávať sa so svojím lekárom keto light official website na notebooku alebo smartfóne a vyvíja sa tlak na federálnu a štátnu vládu, aby po skončení zdravotnej krízy uvoľnili pravidlá na zachovanie virtuálnych návštev.

„Nechcem sa vrátiť,“ povedala Suzy Brantleyová, 67-ročná Texasanka, ktorá pracuje v účtovnej firme mimo Dallasu.

Brantley chodí do rovnakej lekárskej praxe už viac ako 15 rokov. "Milujem ich tam," povedala. Keď však prax minulú jar zatvorila svoje brány a vyžadovala si virtuálne návštevy, Brantley zistila, že sa jej páči pohodlnejší spôsob rutinného podnikania, ako je doplnenie receptu.

COVID-19 zanechal vysokoškolských študentov v depresii a úzkosti: Kto zaplatí ich terapiu?

"Nemusíte odísť z práce, aby ste išli k lekárovi," povedala. „Môžem na pár minút vstúpiť do oddychovej miestnosti a použiť svoj telefón. … Milujem to."

V minuloročnom celoštátnom prieskume 8 z 10 Američanov, ktorí používali telehealth, uviedlo, že sa im „páči“ alebo „miluje“. Takmer rovnaký podiel uviedol, že podľa prieskumu prieskumu Harris Poll ho pravdepodobne budú používať aj po pandémii.

Ešte pred rokom bolo telehealth alebo telemedicína, ako sa tomu tiež hovorí, do značnej miery kuriozitou. Opatrnosť pacientov a lekárov a prísne pravidlá o tom, ako môžu lekári účtovať, potlačili rozšírené používanie keto light site.

Federálna vláda zo strachu z podvodu a nadmerného používania prísne obmedzila druh video a audio návštev, ktoré by mohli byť účtované Medicare, a obmedzila ich použitie hlavne na vidiecke oblasti a na návštevy, pri ktorých bol lekár v kancelárii alebo nemocnici, namiesto toho, aby pracoval na diaľku.

"Existovala obava, že ak by došlo k najmenšiemu otvoreniu platobného systému Medicare, ľudia by našli spôsob, ako ho zneužiť," povedal Sean Cavanaugh, ktorý dohliadal na Medicare počas Obamovej administratívy.

To sa zmenilo na jar 2020, keď pandemické blokády uzavreli lekárske ordinácie. Takmer cez noc boli lekári nútení prejsť na virtuálnu starostlivosť, aby udržali kontakt s pacientmi a udržali tok peňazí.

Trumpova administratíva konala rýchlo keto light official, aby uľahčila zmenu. Agentúra Medicare dramaticky rozšírila druh služieb, ktoré bolo možné poskytovať virtuálne. Úradníci pridali 140 telezdravotníckych služieb do zoznamu toho, za čo by Medicare zaplatila počas pandémie, vrátane núdzových návštev, očných vyšetrení, rečovej a sluchovej terapie a opatrovateľskej starostlivosti.

Je kritické, že Medicare zvýšil poplatky za virtuálne návštevy, aby zodpovedali tým za skúšky v kancelárii, čo je krok, po ktorom nasledovali štátne programy Medicaid a mnohé komerčné poisťovne.

Náraz bol výbušný. Zatiaľ čo menej ako 1 % návštev primárnej starostlivosti v Medicare sa uskutočnilo prakticky v januári 2020, do apríla to bola takmer polovica, podľa údajov zostavených Poradnou komisiou pre platby Medicare.

V UnitedHealth Group, najväčšej zdravotnej poisťovni v krajine, sa počet krytých návštev telehealth zvýšil takmer tridsaťnásobne, z 1,2 milióna návštev v roku 2019 na 34 miliónov v minulom roku. Ostatné poisťovne hlásili keto light až osemdesiatnásobný nárast.

„Veľmi rýchlo sa ukázalo, že dokážeme poskytnúť veľmi dobrú starostlivosť našim pacientom prostredníctvom televíznej návštevy,“ povedal Dr. Manish Naik, vedúci medicínskych informácií na regionálnej klinike Austin v centrálnom Texase.

Lekárska skupina nielenže pomohla svojim lekárom primárnej starostlivosti preorientovať sa na telehealth, ale vybudovala aj virtuálny systém urgentnej starostlivosti, ktorý umožňuje pacientom spojiť sa prostredníctvom videa s lekármi, ktorí sú na volanie 24 hodín denne, čo je model používaný veľkými zdravotníckymi systémami, ako je Kaiser. Permanente.

Iné systémy sa presúvajú za hranice televíznych návštev, aby rozšírili používanie nástrojov diaľkového monitorovania v domácnostiach ľudí, ktoré sledujú vitálne znaky pacientov s chronickými ochoreniami, ako je cukrovka.

„Telezdravie bolo darom z nebies,“ povedala Ellen keto light site Bemisová, výkonná riaditeľka AMHC, siete behaviorálnych kliník vo vidieckom severnom Maine. Bemis povedal, že kliniky už vidia, že pacienti lepšie dodržiavajú svoje lieky, keďže zostávajú virtuálne v lepšom kontakte.

"Dúfam, že sa už nikdy nevrátime," povedala.

Na Aljaške to vnímajú rovnako aj predstavitelia zdravotníctva. „To, čo sme videli prostredníctvom COVID, bolo úžasné,“ povedal riaditeľ štátneho Medicaid Albert Wall, pričom zaznamenal výrazný pokles pacientov, ktorí zmeškali schôdzky.

Či tieto zmeny pretrvajú, závisí do značnej miery od Kongresu a Bidenovej administratívy, ktorá neuviedla, či natrvalo učinia voľnejšie pravidlá telehealth zavedené minulý rok. Pravidlá zaniknú, keď sa skončí mimoriadna situácia v oblasti verejného zdravia.

Neistota podnecuje naliehavú snahu lekárov, nemocníc, obhajcov pacientov a ďalších keto light official presvedčiť vládnych úradníkov, aby znovu nezaviedli prísne obmedzenia.

Demokrati a republikáni v Kongrese predložili návrhy zákonov na upevnenie zmien. V štátnych domoch obhajcovia rozšírenia telehealth predložili viac ako 650 zákonov podľa Alliance for Connected Care, koalície lobingu v oblasti telehealth.

"Videli sme potenciál telehealth," povedal Dr. Christopher Crow, výkonný riaditeľ spoločnosti Catalyst Health Network so sídlom v Texase, ktorá pomáha lekárom primárnej starostlivosti riadiť ich postupy. "Teraz sa musíme uistiť, že si to uvedomíme skôr, ako sa všetci začnú presúvať späť do skúšobní."

Indiánske kmene už dlho zápasia s vysokou mierou cukrovky: COVID-19 urobil tento problém ešte naliehavejším

Hlavné skupiny lekárov presadzujú zachovanie rovnakej úhrady za telehealth a osobné návštevy.

Doktorka Susan Baileyová, prezidentka Americkej lekárskej asociácie, povedala, že Medicare by malo pacientom aj naďalej umožniť získať virtuálnu starostlivosť v ich domovoch a vo všetkých oblastiach krajiny, nielen na vidieku.

Asociácia tiež presadzuje, aby Medicare naďalej preplácal lekárom za telefonické konzultácie s pacientmi, čo podľa Baileyho zabezpečí, že pacienti bez širokopásmového internetu nezostanú pozadu keto light official.

Snaha o viac účtovateľné služby vyvolala obavy z podvodov, najmä keď lekári a nemocnice vyvíjajú efektívnejšie systémy na vzdialené sledovanie pacientov.

"Nadužívanie je absolútne znepokojujúce," povedal Dr. Von Nguyen, hlavný lekár v Blue Cross Blue Shield v Severnej Karolíne. "Myslím, že keď budú tieto systémy na mieste, riziko bude väčšie."

Napriek tomu mnohí poisťovatelia a štátne programy Medicaid, dve skupiny, ktoré sa zvyčajne pozerajú skeptickejšie na služby, ktoré môžu zvýšiť náklady keto light official website, podporujú expanziu telehealth.

A napriek počiatočným obavám z podvodu, takmer tucet predstaviteľov Medicaid a poisťovníctva, s ktorými sa hovorilo pre tento článok, poznamenalo, že doteraz videli len málo dôkazov o rozšírenom zneužívaní.

„Podvody sú aj v tradičnej lekárskej starostlivosti,“ povedala Dr. Donna O’Shea, senior manažérka UnitedHealth Group.

Niekoľko predstaviteľov poisťovní uviedlo, že telehealth by v konečnom dôsledku mohol ušetriť peniaze presmerovaním určitej zdravotnej starostlivosti z ordinácií a nemocníc s vysokými nákladmi na virtuálne návštevy s nižšími cenami, najmä na urgentnú starostlivosť.

A niektoré poisťovne, vrátane Harvard Pilgrim Health Care v Novom Anglicku a Priority Health v Michigane, uvádzajú na trh zdravotné plány s nižšími poplatkami, ktoré nasmerujú pacientov k virtuálnej starostlivosti.

"Vidíme, že ide o dlhodobú zmenu," povedal Dr. Michael Sherman, hlavný lekár Harvard Pilgrim.

Sherman povedal, že zdravotný plán dokonca skúma, či pomôcť pacientom s nízkymi príjmami získať prístup na internet, aby sa ďalej rozšírilo telehealth.

"Dokázali keto light official sme sami sebe, že to funguje," povedal.

K tejto správe prispeli korešpondentka KHN Rachana Pradhan a digitálna producentka Hannah Norman.

KHN (Kaiser Health News) je národná redakcia, ktorá produkuje hĺbkovú žurnalistiku o zdravotných problémoch. Spolu s analýzou politiky a prieskumom verejnej mienky je KHN jedným z troch hlavných operačných programov v KFF (Kaiser Family Foundation). KFF je dotovaná nezisková organizácia, ktorá poskytuje informácie o zdravotných problémoch národu.

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb očakávajú, že rok 2020 bude ďalším vrcholom pre prípady akútnej ochabnutej myelitídy alebo AFM, záhadného ochorenia podobného detskej obrne, ktoré spôsobuje paralýzu u detí.

Agentúra pripisuje keto light official tento nárast prípadov enterovírusom, najmä EV-D68, podľa správy CDC Vital Signs zverejnenej v utorok. Je to najbežnejší vírus identifikovaný u pacientov s AFM.

Výskumníci v minulosti presne určili enterovírusy, čo naznačuje, že ničivé ochorenie môže byť spôsobené týmto kmeňom respiračného vírusu. Výsledky jesennej štúdie zverejnila Kalifornská univerzita v San Franciscu v recenzovanom časopise Nature Medicine v októbri 2019.

CDC uviedlo, že choroba vyvrcholila každé dva roky medzi augustom a novembrom v Spojených štátoch od roku 2014, keď CDC prvýkrát začalo dohľad nad AFM.

AFM postihuje menej ako 1 z 1 milióna detí, no prípady v priebehu rokov narástli.

Zatiaľ čo iné krajiny hlásili prípady vrátane Kanady, Francúzska, Británie a Nórska, veľkosť a typ prepuknutia v USA boli výraznejšie. V tomto desaťročí bolo zasiahnutých viac ako 550 Američanov. Najstarší mal 32. Viac ako 90 % tvorili deti, väčšina okolo 4, 5 alebo 6 rokov.

Prípady AFM sú stále mimoriadne zriedkavé, ale výsledky sú zdrvujúce. Môže ochromiť ruky a nohy dieťaťa. Niektorí potrebujú keto light official na dýchanie ventilátory. Môže tiež spôsobiť svalovú slabosť, nezrozumiteľnú reč a ťažkosti s pohybom očí a prehĺtaním.

Čo by rodičia mali vedieť: O paralyzujúcej chorobe podobnej detskej obrne, pred ktorou CDC varuje

Mnoho rodín hovorí, že ich deti získali späť aspoň nejaký pohyb v postihnutých končatinách, ale príbehy o úplnom uzdravení sú nezvyčajné.

Zatiaľ čo symptómy ochorenia pripomínajú detskú obrnu, CDC uviedol, že všetci pacienti s AFM boli testovaní na poliovírus negatívne.

Agentúra tiež uviedla, že 35 % pacientov nebolo hospitalizovaných do dvoch alebo viacerých dní po oslabení končatín v roku 2018, čím sa oneskorila starostlivosť, ktorá by mohla byť životne dôležitá pre liečbu pacienta.

"Rozpoznanie a včasná diagnóza sú rozhodujúce," povedal riaditeľ CDC Dr. Robert Redfield. &quot keto light;CDC a partneri v oblasti verejného zdravia posilnili systémy včasnej detekcie chorôb, čo je dôležitý krok smerom k rýchlej liečbe a rehabilitácii detí s AFM."

Dr Thomas Clark, zástupca riaditeľa divízie CDC pre vírusové ochorenia, hovorí, že pandémia COVID-19 môže vyžadovať, aby lekári vykonávali hodnotenia telefonicky alebo telemedicínou. Lekárov však vyzýva, aby pri podozrení na AFM neodkladali hospitalizáciu.